15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Kirgizsko - krajina normádskych tradícií

Destinácia: Kirgizsko
Kód zájazdu: 1078242
Cena od: 1 100 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.08.2020 10 dní 1 100 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vysoké hory Ťanšanu so zasneženými špičkami, zelené horské pastviny jailoo, krásne kone, cesty plné oviec a jakov, farebné jurty, bohaté bazáre, postsovietska minulosť a živá nomádska kultúra. To je Kirgizsko - Švajčiarsko Strednej Ázie s prírodnými scenériami, ktoré vyrážajú dych. Stačí nahlas vysloviť slovo Issyk kuľ a pred očami sa človeku zjaví druhé najväčšie vysokohorské jazero na svete. Nádherná perla, ktorá vo svojom okolí sústreďuje krásu v podobe neuveriteľne sformovaných červených skál v kaňone Skazka. Za históriou sa vyberieme do mesta Karakol, ktoré sa okrem iného pýši jednou z najlepších kuchýň v Kirgizsku. Malé roztrúsené dedinky, interakcie s domácimi, možnosť oprášiť starú ruštinu a v prvom rade príležitosť spoznať unikátnu krajinu nomádov, kde je stále cítiť hlboké prepojenie s prírodou. Kirgizsko je ideálna destinácia na bohatú zážitkovú dovolenku.


PROGRAM:
1. deň:
Prílet do Kirgizska. Región Strednej Ázie patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti sveta a teraz je ten správny čas, prísť sa presvedčiť na vlastné oči. Biškek a prvá kirgizská večera. Dáte si k nej kirgizský koňak alebo kanvicu čaju? Noc v Biškeku.

2. deň:
Viete si predstaviť ako vyzerá Biškek? Podrobná prehliadka hlavného mesta Kirgizska, ktoré sedí na krásnom mieste ukryté pod zasneženými horami. Ošské trhovisko plné exotiky a milých ľudí. Uvidíme aj Biely palác s jeho príbehom, obrovské námestie Ala Too, kde kedysi stál Lenin. Kam sa podel? Dozviete sa! Zahráte si pingpong v Dubovom parku s domácimi? Večný oheň a spomienky na vojnu a príjemná atmosféra neznámeho mesta. Dnes je ten správny deň na ochutnávku pravých kirgizských šašlíkov. Čo by ste povedali na najväčšie Ruské kolo mesta? Noc v Biškeku.

3. deň:
Ráno opustíme Biškek a vydáme sa na východ, aby sme dnes dosiahli brehy ľadovcového jazera Issyk Kul. Cestou nás privíta Burana, unikátny minaret niekdajšieho slávneho mesta stojaceho na Hodvábnej ceste. Čo sa s ním stalo a kam sa podelo? Vyšliapeme schody na minaret a užijeme si neskutočný výhľad na blízke hory aj pasienky. Nebudete odtiaľto chcieť odísť. Preskúmame balbaly a vysvetlíme si ich. Po Burane pokračujeme k jazeru. Issyk Kul má prezývku „stredoázijská Titicaca“ a je vodným srdcom krajiny. Sme vo výške okolo 1600 m n.m. a vzduch okolo nás má príjemnú teplotu. Pohľadáme vzácne petroglyfy a užijeme si atmosféru pohodového mestečka Cholpon-Ata. Dáte si podvečernú prechádzku jazerom alebo si len oddýchnete pri miskách čaju? Noc v Cholpon Ata.

4. deň:
Pokračujeme v objavovaní okolia Issyk Kulu. Nazrieme do kaňonu Grigorijevka. Prechádzky v čarovnej prírode a keď sa jej nabažíme, odchádzame do Karakolu. Patrí medzi najzaujímavejšie kirgizské mestá a jeho pamiatky vás prekvapia. Krásny drevený kostol, farebná drevená mešita pripomínajúca budhistický chrám a miestny bazár. Karakol je spleťou etník Strednej Ázie a budete to cítiť.

5. deň:
Kirgizsko je o krásnej prírode a dnes sa o tom znovu presvedčíme. Len pár kilometrov za Karakolom sa nachádza miesto zvané Jeti Oguz. Sedem býkov. Ikonická skala, jurty, kumys, nomádske výrobky a bývalé sanatórium. Vyberieme sa do okolia, aby ste sa nadýchli Kirgizska. Fotogenické miesta, prechádzky aj misky čaju. Návrat do Karakolu. Nazrieme na miesta, ktoré sme dosiaľ nevideli. Pohľadáme Lenina aj múzeum plné miestnej kultúry. Večer si môžete oddýchnuť alebo sa vybrať s nami na unikátnu večeru u Dunganov, ktorí majú čínske korene! Noc v Karakole.

6. - 7. deň:
Dva dni strávime v obklopení krásnej kirgizskej prírody ako miestni nomádi. Ráno sa z Karakolu vyberieme južnou cestou okolo jazera Issyk Kul. Počuli ste už o Rozprávkovom kaňone? Kaňon Skazka je dobre stráženým prekvapením Kirgizska a vy sa budete diviť, že ste o ňom ešte nepočuli. Putujeme na juh, aby sme sa dostali na miesta, na ktoré je krátky už aj mikrobus. Presadneme do džípov a odchádzame k jazeru Song Kul. Krajšie miesto by ste v Kirgizsku ťažko hľadali. Presne takto ste si túto krajinu predstavovali. Kone, nomádi, jurty, kopce a nekonečné zelené pláne, kde sa pasú stáda. Spali ste už v jurte? Dnes sa vám tento nomádsky sen splní! Vychutnáme si všetko, čo tieto miesta ponúkajú a napokon skončíme v meste Naryn známom pre svoje šyrdaky. Noc v jurte a noc v Naryn.

8. deň:
Cesta z Narynu do Biškeku nám zaberie niekoľko hodín, ale počas nich si spravíme viacero prestávok na fotenie. Cestou si dáme kirgizský obed a podvečer sa ocitneme v dobre známom Biškeku. Noc v Biškeku.

9. deň:
Aj dnes sa vyberieme do kirgizskej prírody. Genialitou hlavného mesta je to, že stačí hodinka na to, aby ste sa ocitli v dokonalej scenérii, kde sa perfektne zrelaxujete. Vyberieme sa do kaňonu Ala Archa, kde nás čaká jemný trek okorenený o skvelé výhľady. Ak by ste si chceli na záver zájazdu odpočinúť, môžete zostať v Biškeku a hľadať posledné suveníry, či rekapitulovať to, čo ste prežili. Noc v Biškeku.

10. deň:
Posledné ranné misky čaju a odchod z čarovnej Strednej Ázie do našej stredoeurópskej reality.


Poznámka:

Okruh Kirgizskom je možné predĺžiť si o okruh do Kazachstanu (10. 8. - 19. 8. 2020). Výhodná cena!


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY
16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:
Leteckú dopravu VIE/Biskek/VIE (s prestupom),

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu a terénne autá podľa programu,

ubytovanie v 3*/4* hoteloch a u miestnych rodín,

1x v jurte, raňajky a tradičné večere,

vstupy do NP,

vstupy,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:
Fakultatívne aktivity (napr. jazda na koňoch),

komplexné cestovné poistenie

OSTATNÉ DOPLATKY:
Letiskové a servisné poplatky 390 €,

za 1/1 izbu 170 €

Sprievodca:
Zdenko Somorovský archeológ

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,07 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 7,40 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »