Oslo

7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie
Destinácia: Nórsko, Oslo
Kód zájazdu: 1105475
Cena od: 628,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

15.05.2021 4 dni First Minute 628,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Vigelandov park, Vikingské múzeum, Kráľovský palác, polárna loď Fram, skokanský mostík Holmenkollen a originálny obraz Výkrik od Edvarda Muncha, to je iba zlomok toho, čo počas tohto obľúbeného city breaku zažijete.


Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Osla, transfer do hotela. V poobedňajších hodinách začíname objavovať krásy hlavného mesta. Prejdeme sa po pešej zóne Karla Johana a pozrieme si historické budovy - katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Navštívime interiér radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie, kde je aj slávny obraz od Edwarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Pevnosť Akershus, ktorého súčasťou je chrám s hrobkami nórskych kráľov. Múzeum nórskeho odboja. Fakultatívne večerná plavba po Oslofjorde aj s tradičnou krevetovou nórskou večerou. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Dokonale spoznáme poloostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kon-tiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Čaká nás ešte návšteva 2. najväčšieho skanzenu v Nórsku a Múzeum nórskeho námorníctva. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Pozrieme si najstarší kamenný kostol v Škandinávii  - Gamle aker kirke, v jeho tesnej blízkosti sa nachádza cintorín, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. Odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 150 EUR, p repravu počas pobytu v Osle, vstupy, plavbu po Oslofjorde a cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,20 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »