Mexico City a Yucatán

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1130447
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - MEXICO CITY
Odlet z Prahy (Viedne) a prílet do Mexico City, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.

2: MEXICO CITY
Poldenná pešia prehliadka centra mesta: Metropolitná katedrála, námestie Zócalo, Templo Mayor - zvyšky chrámu Aztékov, Palacio Nacional - palác s freskami Diega Riveru. Nasleduje prechádzka centrom mesta k Palacio Bellas Artes, popoludní možnosť fakultatívnej návštevy Antropologického múzea alebo zámku Chapultepec alebo Tore Latinoamericana s panoramatickým výhľadom na metropolu Mexico City, jedného z najväčších miest na svete. Neskoro popoludní voľno, noc v Mexico City.

3: MEXICO CITY - TEOTIHUACÁN
Celodenný výlet do Teotihuacán, tajomného mesta, ktoré medzi rokmi 200 - 700 n.l. malo nesmierny vplyv na celú Strednú Ameriku, a ktoré sa stalo neskôr kultovým miestom pre Aztékov: Pyramídy Slnka a Mesiaca, Trieda mŕtvych či Chrám Quetzalcoatla. Pri spiatočnej ceste zastávka pri bazilike Panny Márie Guadalupskej, noc v Mexico City.

4: VILLAHERMOSA - PALENQUE
Odlet z Mexico City do Villahermosa. Transfer z Villahermosa do Palenque a ubytovanie. V prípade ranného letu a bude podľa časových možností realizovaná návšteva parku a múzea v La Venta s pozostatkami kultúry Olmékov, ktorí sú považovaní za predchodcov Mayov.

5: PALENQUE - CAMPECHE
Ráno návšteva slávneho mayského kráľovstva Palenque, ktoré je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, a je považované za jedno z najkrajších mayských miest vôbec. Navštívite Chrám nápisov, kde bola nájdená hrobka najznámejšieho mayského kráľa Pakala. Uvidíte Chrám Červené kráľovnej, Chrám Kríža, Chrám slnka ako aj Kráľovský palác. Nasleduje transfer do koloniálneho mesta Campeche (na zozname UNESCO), vybudovaného v 16. storočí na brehu mora a opevneného proti nájazdom pirátov, ubytovanie v hoteli v centre mesta.

6: CAMPECHE - UXMAL - MÉRIDA
Ďalším veľkým zážitkom pre Vás bude prehliadka výnimočného archeologického náleziska Uxmal, jedného z najdôležitejších stredísk Mayov. Uvidíte tu množstvo nádherných budov: Guvernérsky palác, Kúzelníkovu pyramídu, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejší budovu takzvaného puuckého štýlu. Po prehliadke návšteva múzea Choco Story s históriou pestovania a ukážkou výroby čokolády, vrátane ochutnávky tohto tradičného mayského nápoja a možnosťou zakúpenia výrobkov z čokolády v miestnom obchodíku. Nasleduje prejazd do Mérida, kde si prezrieme pamiatky z koloniálnej doby na námestí Plaza Mayor. Nocľah v Mérida.

7: MÉRIDA - CHICHEN ITZÁ - PLAYA DEL CARMEN
Ráno odchod z Mérida a potom prehliadka najväčšieho a najslávnejšieho pyramídového komplexu na polostrove Yucatán, Chichen Itzá. Najznámejšou stavbou je Kukulcánov chrám, zvaný aj El Castillo, uvidíte tiež Chrám bojovníkov, ihrisko na posvätnú loptovú hru pelotu aj studňu ľudských obetí. Nasleduje krátky prejazd do štýlovej koloniálnej haciendy Selva Maya, kúpanie v krásnom cenote Saamal a bufetový obed s miestnymi špecialitami. Odchod do Playa del Carmen nocľah v hoteli 4 * s raňajkami cca 5 minút od pláže alebo za príplatok v hoteli 4 * priamo na pláži s programom All inclusive.

8: PLAYA DEL CARMEN
Kúpanie a oddych pri Karibskom mori, možnosť vodných športov a fakultatívnych výletov.

9: PLAYA DEL CARMEN
Kúpanie a oddych pri Karibskom mori, možnosť vodných športov a fakultatívnych výletov.

10: PLAYA DEL CARMEN
Kúpanie a oddych pri Karibskom mori, možnosť vodných športov a fakultatívnych výletov.

11: CANCÚN - PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko a odlet z Cancúnu do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne). Fakultatívny príplatok za All inclusive v hoteli v Playa del Carmen na konci pobytu vo výške 340, - EUR / 4 noci All inclusive. Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb. Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu 10 x nocľah v 3 * hoteloch s raňajkami bufetový obed v Teotihuacan a Hacienda Selva Maya neďaleko Chichen Itzá (nápoje nie sú v cene) všetky transfery počas okruhu všetky prehliadky a vstupy podľa programu služby česky / slovenky hovoriaceho sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR fakultatívne výlety a vstupy nad rámec programu prepitné cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »