Zimná rozprávka na Islande

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1266021
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Zlatý trojuholník, alebo 3 drahokamy ostrova v zimnom odeve: najstarší parlament sveta Thingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Malebná dedinka Vík, slávne kúpele Blá Lónid, termálna oblasť Krýsuvík a najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík – pestrofarebné domčeky, divoký nočný život, bohatá umelecká scéna, kaviarničky, múzeá a galérie, ... to všetko na pozadí hôr so zasneženými vrcholkami, uprostred mimozemských lávových polí porastených machom. A k tomu nezabudnuteľný zážitok - pozorovanie polárnej žiary, toho najčarovnejšieho prírodného úkazu za 5 dní a fantastickú cenu!

Program:

1. deň:
Priamy let z Viedne, prílet na medzinárodné letisko Keflavík, presun do Reykjavíku. Čaká nás prehliadka mesta Reykjavík: Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Ďalej nás čaká nákupná ulička Laugarvegur, budova parlamentu, radnica, prístav a moderná budova filharmónie Harpa. Oddych v geotermálnych kúpeľoch Sky Lagoon s výhľadom na Severný Atlantický oceán. Tradície kultúry kúpania sú neoddeliteľnou súčasťou islandského spôsobu života. Geotermálna voda omladzuje telo aj dušu, takže po polnočnom kúpeli sa môžete vynoriť osviežení, oddýchnutí. Ubytovanie v centre hlavného mesta Islandskej republiky Prechádzka zimným večerným Reykjavíkom, možnosť spoznať kultúrny nočný život a stretnúť sa s Islanďanmi v najsevernejšom hlavnom meste sveta. Ubytovanie v centre Reykjavíku.

2. deň:
Raňajky. Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu v zimnom odeve: najstarší parlament sveta Tingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu Tingvellir unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť, "jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Zastávka pri kráteri Keri? – miesto, kde účinkovala aj slávna islandská speváčka Björk. Ubytovanie v južnej časti ostrova v mieste s minimálnym svetelným smogom – snažíme sa splniť jednu z podmienok na pozorovanie polárnej žiary, ostatné je na prírode. V noci sa staneme lovcami nepolapiteľného objektu s názvom Aurora Borealis. Práve ste sa dostali do subarktickej oblasti, tesne pod polárnym kruhom. Zdá sa, že máte neuveriteľné šťastie: trafili ste do správneho ročného obdobia (je dosť tma!), slnečná aktivita je dobrá a – bože môj – pred nami je jasná obloha! Fantastické! Možno vám februárová zima na Islande odhalí váš celoživotný sen zažiť kúzlo polárnej žiary!

3. deň:
Raňajky. Návšteva centra Lava, ktoré nám zaručí pohľad na vnútorné sily Zeme. Preskúmame rôzne sopečné erupcie a lávové prúdy, vulkanické a riftové systémy, zlomy a ľadovcové záplavy, ktoré robia Island vynikajúcim príkladom vulkanizmu. Čaká nás nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Kúsok odtiaľ sa z mora vynárajú tajomné útvary skamenených trolov Reynisdrangar. Výhľad na útesy Dýrholaey - južnú bránu Islandu - zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Ubytovanie v južnej časti ostrova v mieste s minimálnym svetelným smogom – snažíme sa splniť jednu z podmienok na pozorovanie polárnej žiary. V noci sa staneme lovcami nepolapiteľného objektu s názvom Aurora Borealis. Polárna žiara (islandsky Nor?urljós – severské svetlo) je možno najčarovnejší prírodný úkaz, aký môžeme zo Zeme pozorovať. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Vyrážame na prehliadku polostrova Reykjanes. Vyberieme na miesto erupcie, ktoré sa nachádza len 50 minút jazdy od hlavného mesta Reykjavíku – k islandskej sopke Fagradalsfjall, ktorá sa prebudila v marci 2021. Miesto erupcie je pokojné a je určite nezabudnuteľným zážitkom. Presunieme sa do geotermálnej oblasti Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík s pokračovaním cez lávové políčka pripomínajúce mesačnú krajinu až na výbežok Reykjanestá. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! To, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Bláa Lónid pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli návrat na ubytovanie do Reykjavíku.

5. deň:
Po raňajkách transfer na medzinárodné letisko Keflavík, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
raňajky


Doprava:
Letecká, autokarová doprava na mieste.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Keflavik - Viedeň vrátane servisných a letiskových poplatkov, transfer BA – letisko Schwechat – BA, 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, dopravu klimatizovaným autobusom a sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu. Stravu a nápoje mimo uvedeného, vstupné do múzeí, cestovné poistenie.
OSTATNÉ DOPLATKY: Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (deti do 13 rokov v sprievode rodičov – zadarmo). Všetky fakultatívne výlety vrátane vstupu do kúpeľov Bla Lónid je potrebné objednať pri kúpe zájazdu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,83 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »