Islandský pozdrav

Vodopády Gullfoss Island Dyrholey Halgrimskirkja Reykjavik Modrá lagúna Kone-Island Vodopády Gullfoss Island Gejzír Strokkur Kráterové jazero Kerid Ľudia vo vode-Island Mesto Vík-Island Vodopády Hraunfossar Ľudia v lagúne na Islande Letisko v Keflavíku Národný park Thingvellir Kráter Kerid Morské komíny Reynisdrangar vo Víku Mesto na Islande Prístav v meste Domy a okolie na Islande Socha v meste Domy a okolie na Islande Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Mesto pri mori Domčeky na dedine Dedinské domčeky Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Kostol na Islande Krásy prírody, Island Vlajka Výletníci na lodi Výletníci na lodi a more Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Island Krásy prírody, Island Detská herňa, hotel Greif, Corvara Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Kostol, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Krásy prírody, Island Islandský pozdrav, poznávací zájazd Islandský pozdrav, poznávací zájazd Krásy prírody, Island Islandský pozdrav, poznávací zájazd Islandský pozdrav, poznávací zájazd Islandský pozdrav, poznávací zájazd
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1267574
Cena od: 1 354,08 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.05.2023 5 dní First Minute 1 354,08 € +0 € odlet: Viedeň letecká
12.09.2023 5 dní First Minute 1 684,02 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Zlatý trojuholník, alebo tri najznámejšie skvosty ostrova: najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci napoly v Európe a napoly v Amerike, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Legendárne kúpele Blá Lónid, termálna oblasť Krýsuvík a najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík – pestrofarebné domčeky, divoký nočný život, bohatá umelecká scéna, kaviarničky, múzeá a galérie, ... to všetko na pozadí hôr so zasneženými vrcholkami, uprostred mimozemských lávových polí porastených machom, za 5 dní a fantastickú cenu!

1. deň:
Letecky na Island. Vo neskorších hodinách prílet do Keflavíku. Transfer do Reykjavíku (v preklade „Dymová zátoka“), krátka prehliadka mesta:  Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Nákupná ulička Laugarvegur,  budova parlamentu, radnica, prístav a moderná budova filharmónie.

2. deň:
Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu:  najstarší parlament sveta Thingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu Thingvellir je unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť, "jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Zastávka pri kráteri Kerid - miesto, kde účinkovala aj slávna Bjork.

3. deň:
Nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove a návšteva Ľudového múzea Skógar s perfektným výkladom a vyobrazením islandskej histórie. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Kúsok odtiaľ sa z mora vynárajú  tajomné útvary skamenených trolov Reynisdrangar. Výhľad na útesy Dýrholaey - južnú bránu Islandu. Návrat do Reykjavíku so zastávkou pri splaze ľadovca Solheimjokull - zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži!.

4. deň:
Voľný čas v Reykjavíku, možnosť FAKULTATÍVNYCH AKTIVÍT – dopoludnia pozorovanie veľrýb alebo jazda na svetoznámych islandských koníkoch, popoludní pre záujemncov výlet na Západné pobrežie do oblasti fjordov Hvallfhordur a Borgarfjordur. Trasa vedie mestečkami Borgarnes, Reykholt, najväčším európskym horúcim výverom Deildartunguhver a vodopádmi Hraunfossar a Barnafoss. Návrat okolo 20:00 a následný individuálny relax, či možnosť navštíviť známe miestne kúpele Laugardalslaug.

5. deň:
Vyrážame na prehliadku polostrova Reykjanes. Presunieme sa do geotermálnej oblasti Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík s pokračovaním cez lávové políčka pripomínajúce mesačnú krajinu až na výbežok Reykjanestá. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! To, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Blá Lónid pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Bratislavy.

Doprava:
Letecká, autokarová doprava na mieste.

Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Keflavik - Viedeň vrátane servisných a letiskových poplatkov, v májovom termíne aj transfer BA – letisko Schwechat – BA, 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, dopravu klimatizovaným autobusom, vstup do Ľudového múzea Skógar a sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu. Stravu a nápoje mimo uvedeného, vstupné do múzeí. Fakultatívne aktivity: pozorovanie veľrýb, jazdu na koňoch, výlet na Západné pobrežie. Cestovné poistenie.
OSTATNÉ DOPLATKY:
Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (deti do 13 rokov v sprievode rodičov – zadarmo). Všetky fakultatívne výlety vrátane vstupu do kúpeľov Bla Lónid je potrebné objednať pri kúpe zájazdu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,83 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »