India – Rádžasthán – Sultánové paláce

Destinácia: India
Kód zájazdu: 1267757
Cena od: 2 259 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

12.10.2023 15 dní First Minute 2 259 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Dillí.

2: DILLÍ - MANDAVA
Prílet do Dillí v ranných hodinách. Prejazd do Mandavy, tržného mestečka založeného v 18. storočí v regióne Šekhavati. Ubytovanie, nocľah.

3: MANDAVA - BÍKÁNÉR
Raňajky. Dopoludnia prehliadka Mandavy, známej rodinnými sídlami popredných indických priemyselníkov a kupcov. Tieto rozľahlé starobylé havélí, ktoré vznikali od konca 18. do začiatku 20. storočia, sa vyznačujú bohatou freskovou výzdobou na stenách. Po obede nasleduje prejazd do Bíkánéru, založeného v roku 1486 a známeho ako ťavie mesto Rádžasthánu. Mesto najviac prosperovalo vďaka strategickej polohe na pozemnej obchodnej karavannej ceste do Strednej Ázie a Číny. V neskorom popoludní prehliadka mesta vrátane pevnosti Džúnágarh a chrámu Karni Mata, kde sú uctievané tisíce posvätných krýs. Nocľah.

4: DŽAISALMÉR
Raňajky . Odchod do Džaisalméru alebo aj Zlatého mesta, podľa farieb hradieb pri zapadajúcom slnku. Ubytovanie. Neskôr popoludní gurmánska prechádzka mestom s možnosťou ochutnávok miestnych špecialít. Nocľah.

5: DŽAISALMÉR
Raňajky. Nasleduje prehliadka mesta. Navštívite miestnu pevnosť z 12. storočia postavenú rádžputským vládcom Džajsalou. Nasleduje krátka zastávka pri jazere Gadi Sagar. Po obede nasleduje výlet do Veľkej Thárské púšte s krátkym safari na ťavách po piesočných dunách. Špeciálna večera s tradičným tanečným vystúpením. Nocľah.

6: DŽÓDHPUR
Raňajky. Odchod do Džódhpuru, známeho tiež ako modré mesto Rádžasthánu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta vrátane pevnosti Mehrángarh, považovanej za najmohutnejší rádžasthánsku pevnosť, týčiaci sa na 125 m vysokej skale nad mestom. Okázalé kráľovskej komnaty tejto pevnosti tiež slúži ako múzeum. Nasleduje prehliadka mramorového pomníka Džasvant Tháda, obývateľného maharadžovi Džasvantovi Singhovi II, ktorý sa zaslúžil o prívod vody do tejto pôvodne vyprahnutej oblasti a tým priniesol mestu rozkvet a bohatstvo. Nocľah.

7: UDAJPUR
Raňajky. Odchod do Udajpuru. Cestou zastávka v bišnojskej dedine s ukážkou tradičného spôsobu života pôvodných kmeňov. Ďalšia zastávka nás zavedie do Ranakpur, ktorý je jedným z najväčších džinských chrámov v Indii. Stavba tohto komplexu začala začiatkom 14. storočia. Príjazd do Udajpuru. Ubytovanie, nocľah.

8: UDAJPUR
Raňajky. Prehliadka Udajpuru, romantického mesta tiež nazývaného Benátky Východu. Mesto s mnohými umelými jazierkami je známe svojimi luxusnými kráľovskými rezidenciami. Obhliadnete si Mestský palác, najväčší palácový komplex v Rádžastháne. Výlet loďou na ostrov Džagmandir, s návštevou ostrovného paláca. Návrat na hotel. Nocľah.

9: PUŠKAR
Raňajky s následným odchodom do Puškare, ktorý je známy ako centrum obchodu s dobytkom, koňmi a ťavami. Každoročne na jeseň sa toto mesto premení na obrovské trhovisko a privíta tisíce pútnikov, obchodníkov a turistov pripravených vzhliadnuť túto udalosť a rozrastie sa o nové kempy a stanovište. Trh je dnes považovaný za najväčší svojho druhu v Ázii. Názov mesta vznikol spojením slov kvetina a ruka a podľa legendy je vznik pripisovaný Stvoriteľovi Brahmovi, ktorý zo svojich rúk upustil okvetné plátky do miestnych jazier. Život v Puškare sa dnes sústreďuje okolo miestnych bazárov, ghátov a údajne až 400 chrámov. Po obede prehliadka mesta s návštevou Bráhmovho chrámu, považovaného za jeden z mála chrámov na svete zasväteného Brahmovi. Zastávka pri posvätnom Puškarského jazere s priľahlými ghátmi, kde zbožní hinduisti vykonávajú aspoň raz do roka očistnú kúpeľ od svojich hriechov. Nocľah.

10: DŽAJPUR
Raňajky. Nasleduje odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako Ružové mesto vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpa ašástry, prvého architektonického kódexu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal zhotoviť osvietený maharádža Džaj Sinh II. v 18. storočí, Paláce vetrov Hawa Mahal, sídla džajpurských maharaní a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

11: DŽAJPUR
Raňajky. Vychádzka na slonoch do pevnosti Ámber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánských mahárádžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktami rádžasthánskej architektúry. Nocľah.

12: ABHEANERI - FATÉHPÚR SÍKRÍ – ÁGRA
Raňajky. Odchod do Ágry. Cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni z 12. storočia v Abhaneri. Pôvodné pomenovanie tohto mestečka Abha Nagri čiže mesta jasu sa vďaka zlej výslovnosti zmenilo na súčasný názov. Ďalšia zastávka je v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov - sultána Akbara vo Fatéhpúr Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a sultánskeho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Divánichás. Príjazd do Ágry. Ubytovanie, nocľah.

13: ÁGRA - DILLÍ
Skoro ráno prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáhdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba popierajúca perspektívu je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Priľahlé záhrady symbolizujú raj, do ktorého Mumtáz po svojej smrti vstúpila. Po raňajkách návšteva Červenej pevnosti s mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a Súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Popoludní návrat do Dillí. Ubytovanie, nocľah.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dillí – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x nocľah s raňajkami podľa programu v hoteloch 4*
1 x nocľah s raňajkami v luxusných hotelových stanoch s vlastným sociálnym vybavením
12 x obed
transfery a program podľa itineráru vrátane vstupov
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349,- EUR
vstupné vízum do Indie
fakultatívne výlety nad rámec programu
bakšišné 20,- USD
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,83 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »