15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Rím - Vatikán

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033028
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

5 – dňový pútnicko-poznávací zájazd do Večného mesta s kňazom

Program:

1.deň:
odchod z Bardejova, non-stop jazda s nástupmi po ceste, krátke hygienické prestávky,

2.deň:
v ranných hodinách príchod do predmestia Ríma, nasleduje presun do Vatikánu, účasť na všeobecnej audiencii u Svätého Otca spojená s jeho požehnaním na Námestí sv. Petra. Fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí, ku ktorým patrí aj Sixtínska kaplnka alebo možnosť návštevy kupoly chrámu sv. Petra, odkiaľ je famózny výhľad na Večné mesto. Obedňajšia prestávka, prehliadka Námestia sv. Petra a Baziliky sv. Petra, kde je aj hrob sv. Jána Pavla II. Pešia prehliadka ďalších pamiatok: Anjelský hrad a most, presun metrom a autobusom na ubytovanie v blízkom okolí Ríma, fakultatívne večera, ubytovanie, nocľah,

3.deň:
raňajky, súkromná sv. omša, presun do historického centra Ríma a pokračovanie v prehliadke: Lateránska bazilika – katedrálny chrám Večného mesta, Sväté schody, Bazilika sv. Klimenta, kde sú relikvie sv. Cyrila, Koloseum, Bazilika sv. Pavla za hradbami, obedňajšia pauza, Kostol sv. Petra v okovách so sochou Mojžiša, Bazilika S. Maria Maggiore (tu pápež Hadrián II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk), Bazilika Panny Márie Ustavičnej pomoci, voľný program, fakultatívna večera, návrat na ubytovanie, nocľah,

4.deň:
raňajky, súkromná sv. omša, pokračovanie prehliadky Ríma: Španielske schody, Španielske námestie, chrám S. Maria Cosmedin s antickou maskou – Ústa pravdy, Fontána di Trevi, Prezidentský palác, Justičný palác, Benátske námestie, pamätník Viktora Emanuela II., Kapitol, Forum Romanum, Trajánové Fórum, Pantheon, gotický kostol S. Maria Sopra Minerva, Piazza Navona, kvetinový trh – Campo dei Fiori, Piazza Popolo – Námestie ľudu, voľný program na nákup suvenírov, večer odchod na Slovensko, noc v autobuse,

5.deň:
transfer na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


V cene:
doprava klimatizovaným autobusom zn. Mercedes, 2 x hotelové ubytovanie v blízkom okolí Ríma, 2 x raňajky, profesionálne sprievodcovské služby, duchovný doprovod, poistenie insolventnosti CK.

Možnosť doobjednať:
vstupenky do jednotlivých pamiatok podľa programu; KCP Uniqa 11 €; večera; príplatok za 1-lôžkovú izbu: 70 €; miestenka: 5 €/os.

Povinný príplatok:
lístok na metro: 1,50 €/jedna jazda; miestna daň

CK si vyhradzuje právo zmeny poradia prehliadky. Zmena programu vyhradená. Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny je potrebný min. počet 38 osôb. 

Nástup:
MI,Strážske,VT,BJ,PO,KE,SNV,PP,LM,RK,BB,ZV,NR,TT,BA + zvoz za príplatok: HE,TV, SV

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,86 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »