Taiwan, Hongkong, Macao, Dubaj

Začíname v modernej metropole Taiwanu, Taipei. foto: Archív BUBO /uploads/usr/10937/lubosfellner_hongkong_macao_143.jpg Špeciálne jednotky držia čestnú stráž na pamätníku prvého taiwanského prezidenta Čankajška. foto: Ad Na nočných trhoch nájdete všetko možné a nemožné, od suvenírov až po čerstvé ryby. foto: Archív BUBO Ak viete kde hľadať tak aj v metropole ako Taipei nájdete tiché uličky a zelené kúty. 
 foto: Adam Z Divoké severné pobrežie Taiwanu s úžasnými kamennými tvarmi vytvorenými eróziou v národnom parku Yeh Pieskovec v parku postupne eroduje a vytvára útvary podobné hríbom, ktoré potom dostávajú exotické m Okrem známych hríbových útvarov vytvára erózia v národnom parku Yehliou aj úžasne hladké plochy, kto Vyhliadka na severné pobrežie z tradičného baníckeho mestečka Jiufen. Práve tu vznikla zlatá horúčka Rezance vo vývare s kúskami hovädzieho mäsa sú, podobne ako u nás halušky, národným jedlom Taiwanu. Prapôvodná kultúra Taiwanu pred čínskou kolonizáciou bola príbuzná skôr Polynézii ako Číne. foto: Ad Najslávnejší pohľad na Hong Kong nájdeme na preslávenej vyhliadke Victoria Peak. foto: Robert Taraba Doprajte si luxusný pobyt  uprostred živého a rušného Kowloonu v hoteli The Mira. foto: The Mira Hon V hoteli The Mira máte možnosť vybrať si spomedzi 6 reštaurácii či barov, ktoré sú považované za jed Z vrchu vyhliadky vidíme ako sa pod nami rozprestiera celý Viktóriin prístav - pulzujúce srdce Hong Nenechajte si ujsť možnosť ubytovať sa v najvyššie položenom hoteli na svete v The Ritz Carlton Hong Už jazda preslávenou lanovkou Peak Tram na Victoria Peak je zážitkom a poskytuje nám unikátny pohľad Preplavíme sa Viktóriiným prístavom, centrom Hong Kongu a jedným z najznámejších prístavov našej pla V Hong Kongu nás víta symfónia svetiel - najväčšia každodenná laserová show na svete. foto: Adam Záh Vyhliadka na Victoria Peak je krásna či už si ju pozrieme cez deň, alebo v noci. foto: Archív BUBO Večer prístavom premávajú tradičné džnky, ktoré dodávajú mestu úžasný kontrast medzi historickým a m Jedným z ďalších kontrastov sú električky mestskej hromadnej doprav inšpirované anglickom. foto: Sam Jeden z najlepších systémov metra na svete nájdeme práve pod ulicami Hong Kongu. 
 foto: Samuel Klč Vyskúšame chute južnej Číny. foto: Archív BUBO Mystickú atmosféru a tradíciu vieme precítiť priamo v srdci moderného Hong Kongu v chráme Man Mo. fo Miestni si ctia svoje tradície rovnako ako tomu bolo pred stáročiami. foto: Samuel Klč - BUBO Podobne ako v minulosti, aj dnes veriaci v Hong Kongu píšu svoje želania a priania na červené štítky Navštívime rôzne trhoviská Hong Kongu - hračky, suveníry, domáce zvieratá, kvety, alebo vtáky, každý Priamo na ulici tu nájdeme aj smutne známy obchod so žraločími plutvami. foto: Samuel Klč - BUBO Hong Kong to nie sú len mrakodrapy a obchodné štvrte, ale aj úchvatné obytné štvrte s panelákmi o kt Keď prechádzate ulicami obytných štvrtí tak sa cítite akoby ste boli v úplne inom svete. foto: Samue Hong Kong má prívlastok najvertikálnejšieho mesta nad svete a keď prechádzate jeho úzkymi natlačeným Vyskúšate najlacnejší Michelin na svete? foto: Archív BUBO Únik z ruchu veľkomesta nám poskytne výlet na Veľkého Budhu. foto: Samuel Klč - BUBO Keď ste v areáli Veľkého Budhu, a v priľahlom chráme Po Lin, tak máte pocit, že nemôžete byť stále v Veľký Buddha je symbolom iného Hong Kongu, ale zároveň je jednou z najpopulárnejších a najviac navšt Naša cesta pokračuje do Macau - mesta histórie a hazardu. foto: Archív BUBO Televízna veža, Macao (338 m). foto: Archív BUBO Koloniálna pevnosť a obrovské kasíno, dve tváre Macau na jednej fotografii. foto: Adam Záhorský - BU Macao nám poodkryje svoju tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Je tu viac ka Najslávnejšie kasíno ázijského Las Vegas, Macao. foto: Archív BUBO Najväčšie kasíno sveta, Venetian, Macao. foto: Archív BUBO Zároveň sa zoznámime s Macau ako historickým mestom. Najlepšie túto jeho tvár uvidíme na hlavnom nám Pripomienkou multikulturalizmu mesta je aj protestantský cintorín. foto: Samuel Klč - BUBO A sme v Dubaji, pod vežou Burj Khalifa (828 m). foto: Archív BUBO Z púšte vyrástla budúcnosť ľudstva, Dubaj. foto: Archív BUBO Ikona Dubaja, Burj al Arab. foto: Archív BUBO foto: Archív BUBO Zahrajte si golf v Hongkongu, alebo na tomto ihrisku so skvelým výhľadom na najvyššiu budovu sveta v Hotelový rezort The Palm pod taktovkou Sofitelu je luxusným miestom na záver zájazdu, kde si vychutn Hotelový komplex má elegantne zariadené izby vybavené štandardom kvalitného hotela. foto: Sofitel Th Sofitel The Palm vsadil na to, že svoj rezort zaobalil do pocitu Francúzskej Polynézie a všade okolo Ak dostanete hlad, rezort vám ponúka šesť reštaurácii, kde si viete vychutnať všetko od čínskej, ara
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333134
Cena od: 4 340 €
Príplatky od: 546 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

11.07.2024 15 dní Last Minute 4 774 € +546 € odlet: Viedeň letecká
30.07.2024 15 dní First Minute 4 340 € +546 € odlet: Viedeň letecká
16.08.2024 15 dní First Minute 4 340 € +546 € odlet: Viedeň letecká
04.09.2024 15 dní First Minute 4 340 € +546 € odlet: Viedeň letecká
24.09.2024 15 dní First Minute 4 340 € +546 € odlet: Viedeň letecká
12.10.2024 15 dní First Minute 4 340 € +546 € odlet: Viedeň letecká
29.10.2024 15 dní First Minute 4 640 € +546 € odlet: Viedeň letecká
08.01.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
26.01.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
05.02.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
19.02.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
25.02.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
12.03.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
20.03.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2025 15 dní First Minute 4 510 € +546 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zaujímavá kombinácia poznania v najbohatších častiach Číny ďaleko od komunistického Pekingu a oddychu v slávnom Dubaji, v meste, kde sa nemožné sny stávajú skutočnosťou. Vyskúšajte netradičnú dovolenku.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

3. deň:
Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

4. deň:
Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

5. deň:
Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letisko do hotela- z najväčšieho hongkonského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

6. deň:
Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

7. deň:
CELODENNÝ FAKULTATÍVNY VÝLET do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu. Klienti, ktorí si tento fakutatívny program nezaplatili, majú voľný program v Hongkongu.

8. deň:
Hongkong nie je len mesto mrakodrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkončania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky.

9. deň:
Rozlúčka s atmosférou čínskych kolónií, transfer na letisko a odlet do Dubaja. Krátky let a sme v Emirátoch, transfer z letiska a ubytovanie. Celkom iný svet. Je toto vôbec možné?

10. deň:
Užívanie si luxusu arabského sna. DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Oddych je len Váš.

11. deň:
Oddych na pláži. Možno sa prejdete po slávnej Jumeirah Beach. Večer sa možno preveziete po Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, navštívite zlatý bazár či ťavie závodisko Nad Al Sheba. Odfotíte sa pod symbolom Dubaja Burj Al Arab alebo sa vyveziete na najvyššiu budovu našej planéty. Výber je na vás. Užívajte si.

12. deň:
Možno si pôjdete zajazdiť na džípoch na púštne duny. Ochutnáte večerné barbecue v púšti?

13. deň:
Zalyžujete si? Alebo sa pozriete na svet z najvyššej budovy planéty?

14. deň:
Posledné teplé vlny, kúpanie sa do hlbokého večera.

15. deň:
Prílet do Viedne.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,88 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »