Gruzínsko - zájazd na pohostinný Kaukaz

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1253783
Cena od: 579 €
Príplatky od: 150 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.03.2023 5 dní 579 € +150 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Gruzínsko - krajina mnohých odtieňov.
Krajina, ktorá vás očarí svojou neuveriteľnou prírodou, autenticitou, pohostinstvom, výborným jedlom a úprimnými ľuďmi. Pozrieme si spolu pamiatky UNESCO, naučíme sa piecť gruzínsky chlieb, urobiť svoju čurčchelu, pošteklíme naše chuťové poháriky pri degustácii vína... aj takto chutí Gruzínsko!
Vyberte sa s nami spoznávať túto krásnu kaukazskú krajinu!

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. deň
Odlet z Viedne do Gruzínska. Prílet na letisko Kutaisi , transfer do hlavného mesta Gruzínska do Tbilisi - podvečerná prehliadka mesta.
Ubytujeme sa v hotely v Tbilisi a čaká nás prehliadka starého mesta. Pozrieme si pamätníky zaradené do UNESCO - synagógu, Džuma mešitu, Ančis chati, Sioni, Karavan saraj...názvy skutočne exotické a my vám všetko vysvetlíme a naučíme aj pár gruzínskych slov.
"Uvidíme mesto ako na dlani" a to vďaka lanovke nad mestom, ktorá nás dovezie až na p Na koniec prehliadky nás čaká ešte prechádzka po hlavnom prospekte Rustaveli.
Večer  - kto má záujem - mestské sírové kúpele - vrele odporúčame.

2. deň
KACHETIA - vinohradnícky región, degustácia vín

Po raňajkách odchádzame do kraja božského gruzínskeho moku - vína. Región Kachetia je známy nielen svojim vínom, ale aj históriou a výhľadmi na kaukazskú prírodu.
Naša prvá dnešná zastávka bude v meste lásky a zaľúbených Signagi. Mesto sa nachádza v kaukazských horách a výhľady, ktoré uvidíme, sú neuveriteľné. Mnohým z vás možno bude  pripomínať európske, skôr tie talianske, mestečká v horách.  Panoráma Alazanskej doliny vám poskytne pohľady na Gruzínsko v inej dimenzii. Patrónkou Gruzínska je svätá Nino je a my navštívime aj kláštor v Bodbe, kde je pochovaná. Prameň, ktorý neďaleko vyviera, je údajne liečivý a my si doprajeme dúšok z jeho živej vody doprajeme. Pokračujeme do dedinky Veliscikhe, kde si užijeme pravú gruzínsku pohostinnosť a degustáciu ozaj kvalitných gruzínskych vín.
A aby sme len tak nesedeli a nepopíjali, vyhrnieme si rukávy a pripravíme si gruzínsky chlieb a gruzínske čurčchely - že neviete čo to je? Dozviete sa na zájazde a my vám garantujeme, že každý z vás si pár kúskov kúpi aj domov.
Podvečer návrat do Tbilisi.

3. deň
Po raňajkách začneme naše putovanie po starej gruzínskej vojenskej ceste. Cestou sa zastavíme v starom hradnom komplexe pevnosti Anauri, ktorá bola rezidenciou  Aragvetských kniežat. Bola vybudovaná v 16-18.stročí a týči sa nad malebným jazerom Žinvali, ktoré obmýva kaukazské horské brehy. Opäť neuveriteľné pohľady... Pevnosť s chrámami  a vežami je označovaná za jednu z najkrajších v Gruzínsku (nielen, podotýkame). Najstarší chrám Bohorodičky je ešte z 10.storočia.
Pokračujeme ďalej atraktívnou cestou cez Krestovský priesmyk so zastávkou na vyhliadke pod názvom Družba národov. Pohľad do hlbokej rokliny Kaukazského chrbta stojí za to. Až vás zamrazí... Pokračujeme do Kazbegi a odtiaľ na džípoch k chrámu svätej Trojice do výšky 2170 m.nm. Pokiaľ je výborné počasie uvidíme posvätnú horu Kazbek a nádherné fotogenické panorámy kaukazských hôr.
Po týchto pohľadoch sa vraciame plní dojmov do Tbilisi, kde nás čaká opäť niečo výnimočné - pravý folklórny večer.
Dnes veru naše emócie dostanú zabrať!
Neskorý návrat na hotel.

4. deň
Tbilisi - Mccheta/gruzínsky Jeruzalem - Gori/Stalin - Kutaisi
Raňajky a po raňajkách sa odubytujeme a ideme ďalej spoznávať "Chute a krásy Gruzínska".
Začneme chrámom zo 6. storočia - Svetitcchoveli, kde uchovávajú hlavnú kresťanskú relikviu - chitón (suknicu) Ježiša Krista, v ktorom bol ukrižovaný. Ďalší chrám je zo 7.storočia a volá sa Džvari a bol postavený na sútoku riek Aragvya a Kury. Pohľad, ktorý vás opäť unesie do inej dimenzie... Aj toto je Gruzínsko.
Mestečko Mccheta je staroveké mestečko, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom krajiny. Čo dom, to pamiatka - v zozname svetového dedičstva UNESCO.
Pokračujeme do Gori. V tomto mestečku je múzeum Josifa Vissarionoviča Stalina - tu sa narodil. Mestečko má veľmi pohnutú históriu. Bolo viackrát dobité, ale vždy sa postavilo z ruín. Samotné múzeum Stalina bolo vybudované ešte pred začiatkom 2. svet. vojny - v roku 1937. Nájdeme tu veľa artefaktov, ale aj informácií zo života Stalina a jeho rodiny, ktorá tu žila v prenajatom domčeku/izbe.
Na záver nášho dnešného putovania sa ešte zastavíme v Uplisciche - pevnosti vysekanej v skale - v jednom z prvých miest v Gruzínsku - vybudovanom v 2. - 1.storočí p.n.l.  Pevnosť/jaskyňa bola veľa krát prebudovaná a nakoniec cca v 19. storočí opustená. A práve táto časť krajiny poskytuje archeológom veľmi podrobné informácie o histórii Gruzínska.
Príchod do Kutaisi, ubytovanie sa a večerná prehliadka mesta.

5. deň
Odlet z Kutaisi do Viedne
Raňajky a transfer na letisko.Cena zahŕňa:
spiatočnú medzinárodnú letenku Viedeň-Kutaisi,
1 ks príručnej batožiny do 10 kg (55x40x20 cm) a 1 ks malej príručnej batožiny (35x20x20 cm)
3x ubytovanie (4* hotel) v Tbilisi s raňajkami, 1x ubytovanie (3* hotel) v Kutaisi s raňajkami
transfery z/na letisko v Kutaisi,
transfery počas programu zájazdu,
vstupné do múzeí počas programu,
degustáciu vín a workshop – pečenie  gruzínskeho chleba,
folklórny večer,
slovenského sprievodcu, ktorý je vám počas celého pobytu k dispozícii,
poistenie CK voči úpadku.

Cena nezahŕňa:
podpalubnú batožinu do 20 kg,
poistenie účastníkov zájazdu – vieme zabezpečiť v CK. Sme zmluvný partner Uniqa pojišťovny, a.s.:
  - cestovné poistenie – poistenie liečebných nákladov (vzťahuje sa aj na Covid-19),
  - poistenie storna zájazdu,
  - pripoistenie PANDÉMIA,
transfer na / z letiska Viedeň;
návštevu sírnych kúpeľov v Tbilisi;
príplatok za jednolôžkovú izbu;
možnosť ubytovania v izbe vyššieho štandardu, resp. v 5* hoteli podľa požiadaviek a aktuálnej ponuky;
všetko, čo nie je zahrnuté v časti „cena zahŕňa“.

Doplňujúce informácie
Zájazd začína a končí na letisku Viedeň-Schwechat.
Let tam: Viedeň (VIE), odlet 06:20 – Kutaisi (KUT), prílet 11:35
Let späť: Kutaisi (KUT), odlet 12:10 – Viedeň (VIE), prílet 13:40

CK nezodpovedá za prípadné zmeny letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom.

CK si vyhradzuje zmenu poradia dní/programu.


Minimálny počet účastníkov zájazdu: 8 osôb

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,83 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »