Santorini - perla Grécka

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1322107
Cena od: 629 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

09.10.2024 5 dní First Minute 657 € +0 € odlet: Viedeň letecká
16.10.2024 5 dní First Minute 629 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Pobytovo-poznávací zájazd na Santorini. Navštívte s nami jedno z najromantickejších miest na svete, grécky ostrov Santorini. Čaká vás úchvatná Oia s bielymi domčekmi vytesanými do skál a krásnym západom slnka, plavba na aktívnu sopku, kúpanie v horúcich sopečných prameňoch,nákupy vo Fire, možnosť jazdy na lanovke, priezračné Egejské more a iné. Vychutnajte si mieste špeciality a unikátne vína, vyprodukované na tomto sopečnom ostrove, alebo sa jednoducho vychutnávajte kúpanie a opalovanie. TOP hotel pri pláži a promenáde ! Počasie v mesiacoch Jún, september, október sa pohybuje okolo 27-30 oC. TUVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.
      

Program zájazdu
Deň 1: odlet z Viedne - celodenný relax na pláži v dovolenkovom stredisku Kamari
Odlet z Viedne na Santorini . Po prílete na Santorini, transfer súkromným autobusom do hotela v dovolenkovom stredisku Kamari, ktoré Vám ponúka krásnu promenádu s barmi, reštauráciami a obchodíkmi a jednu z najkrajších pláži na ostrove. Individuálny program v letovisku Kamari, jednoducho užívajte pobyt s kúpaním, slnením a skvelými gréckymi pochutinami a nápojmi. 


Deň 2: celodenný autobusový výlet Fira - plavba na vulkán - Pyrgos
Raňajky, transfer súkromným autobusom do hlavného mesta Fira, ktoré je centrom nákupov na Santorini a ponúka nádherný výhľad na sopečný ostrov. Možnosť plavby loďou na aktívny vulkán spolu s kúpaním v horúcich prameňoch vulkánu. Pred nástupom na výletnú loď vás čaká  588 "somárskych" schodov, ktoré vedú do starého prístavu. Kľukaté schody do prístavu môžete

absolvovať pešo, na somárikovi alebo lanovkou. Po návrate z plavby späť do starého prístavu voľný program na nákupy v úzkych uličkách mesta. Následne transfer do najvyššie položeného mestečka Pyrgos, individuálna prehliadka alebo na najvyššie pohorie Profitis Ilias s kláštorom. Obe miesta ponúkajú výhľad na celý ostrov ako na dlani. V podvečerných hodinách transfer súkromným autobusom späť na ubytovanie. 
 
Deň 3: celodenný autobusový výlet Akrotiri - Červená pláž - čarovná Oia
Raňajky, individuálny program. V obedňajších hodinách transfer do múzea Akrotiri, kde preskúmate pozostatky mesta zaliateho lávou považovaného za bájnu Atlantídu. Následne pešia prehliadka Červenej pláže, tvorenej lávovými kameňmi. V poobedňajších hodinách transfer súkromným autobusom do kúzelného mesta Oia, ktoré je považované za jedno z najromantickejších miest na svete. Žiarivé biele domčeky s modrými strechami vytesané do skaly spolu s unikátnymi výhľadmi zanechajú vo vás zážitok na celý život. Po prehliadke mestečka  sa nám naskytne jedinečný výhľad na západ slnka na najvyššom bode mestečka. Po západe slnka transfer súkromným autobusom späť na ubytovanie. 
      

Deň 4: celodenný relax na pláži
Raňajky a celodenný individuálny program v letovisku Kamari. Možnosť fakultatívneho výletu na degustácie "sopečných vín" v jednom z preslávených vinárstiev, alebo iné miestne výlety. Alebo si jednoducho užívajte pobyt pri nádhernom mori s kúpaním, slnením a skvelými gréckymi pochutinami a nápojmi.
      

Deň 5: odlet do Viedne
Raňajky, transfer súkromným autobusom na letisko, odlet do Viedne
 

Ubytovanie:
Santellini hotel ***

- Jeden z najlepšie hodnotených hotelov na Santorini ponúka hotelový bazén s ležadlami a slnečníkmi (podľa otváracej doby a podmienok hotela). Pláž sa nachádza len pár krokov od hotela. Hotel s 24-hodinovou recepciou, free-wifi, záhrada, spoločenská miestnosť, koktejl bar. Klimatizované izby sú vybavené minibarom/malá chladnička, fén, trezor, toaletné potreby, uteráky, TV, vlastná kúpelňa. Masáže za príplatok. V okolí množstvo reštaurácií a barov. Skvelé raňajky podávané formou bufetu.
 
Doprava:
letecká doprava
Predbežné letové časy: Viedeň - Santorini 6:40-10:00 / Santorini - Viedeň 9:45-11:15  hod.
trvanie letu 2:20 hod.

Cena zahŕňa
letenka Viedeň - Santorini - Viedeň
servisné a palivové poplatky
1 x príručná batožina do 5 kg (40x20x25 cm) 
1x príručná batožina do 10 kg (55x40x20cm)
check-in leteniek
4x ubytovanie v 3* hoteli s bazénom pri mori
4x bufetové raňajky
transfer letisko – hotel – letisko
súkromná autobusová doprava podľa programu
služby slovenského sprievodcu CK
sprievodca je s vami počas celého zájazdu
poistenie insolventnosti CK
    

Cena nezahŕňa
- vstupné do pamiatok 
- pobytová taxa (platí sa na mieste)
     

Orientačné ceny vstupov
plavba na vulkán 28 EUR  / osoba (platí sa vopred) - lístok na 3-hodinovú plavbu Fira - vulkán - Fira s možnosťou kúpania v sýrnych sopečných prameňoch vyvierajúcich do mora a návštevou vulkánu + rezervačný poplatok
lanovka 6 EUR / osoba (platí sa na mieste)
Akrotiri 12 Eur / osoba / (platí sa na mieste)
     

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,27 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,73 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »